W Olimpiadzie Sportów Umysłowych rozgrywanej w Spale środa była dniem podwójnej rundy. Z Polonistów najlepiej spisała się Karolina Kalinowska, która wygrała oba swoje pojedynki. 1,5 oczka wywalczył Kacper Grela, który w czwartek zmierzy się z liderem!

W rywalizacji chłopców do lat 14 Kacper Grela (4,5 pkt.) jest 6., a Szymon Gumularz (4 pkt.) zajmuje 7. miejsce. Prowadzi Igor Janik (5 pkt.). W siódmej rundzie Grela zmierzy się z liderem! W środę Kacper najpierw pokonał Michała Karpusa, a później zremisował z Igorem Kowalskim. Z kolei Gumularz najpierw przegrał z Patrykiem Chylewskim, a w kolejnej rundzie pokonał Bartosza Wyczlinga.

Wśród dziewcząt do lat 14 w środę bardzo dobrze spisała się Karolina Kalinowska (3,5 pkt.), która zajmuje aktualnie 21. lokatę. Najpierw wrocławianka wygrała z Karoliną Kindler, a później z Matyldą Ossolińską. Z kolei Agata Dwilewicz (3 pkt.) przed południem przegrała z Mariką Kostecką, ale w drugim środowym pojedynku pokonała Zuzannę Borkowską i zajmuje aktualnie 25. miejsce.

Do końca rywalizacji pozostały trzy rundy. Trzymamy kciuki za reprezentantów Polonii!