Za nami zmagania w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet w Szachach. Z Warszawy reprezentanci Polonii Wrocław wrócili z jednym medalem – srebrem Joli Zawadzkiej. Apetyty były jednak większe…

Na pewno cieszy postawa naszych pań, które potwierdziły swoją wysoką formę. Jola Zawadzka zdobyła srebrny medal i po raz kolejny udowodniła, że należy do ścisłej czołówki szachistek w Polsce. Rywalizację o złoto przegrała tylko z broniącą tytułu Moniką Soćko. Iweta Rajlich także potwierdziła, że wraca do wysokiej dyspozycji, zajmując miejsce tuż za podium. Ania Iwanow była ósma, ale młoda zawodniczka Polonii przede wszystkim zbiera jeszcze bezcenne doświadczenia z takich imprez. Na osłodę została jej nagroda za najpiękniejszą partię. Zdaniem jury pokazała triumf ducha nad materią i uradowała oczy kibiców partią w prawdziwie romantycznym stylu. – Bardzo cieszy postawa naszych pań. Bezkompromisowa walka, srebrny medal Joli Zawadzkiej i czwarte miejsce Iwety Rajlich. Dla Ani Iwanow był to trudny turniej. Polonistka z pewnością liczyła na więcej – analizuje wyniki zawodniczek Polonii Artur Czyż, dyrektor wrocławskiego klubu.

Miejsca Polonistek w IMPK (9 rund):
2. Jolanta Zawadzka – 6,5 pkt.
4. Iweta Rajlich – 5,5 pkt.
8. Anna Iwanow – 2,5 pkt.

W przeciwieństwie do rezultatów pań, wyniki zawodników Polonii trzeba uznać za spore rozczarowanie. Tu także mieliśmy medalowe aspiracje, a tymczasem żaden z Polonistów nie zdołał wywalczyć miejsca nawet w czołowej dziesiątce. – Panowie zagrali różnie. Przyzwoity start zanotowali Daniel Sadzikowski oraz Kamil Stachowiak, którzy uzyskali po 4 punkty. Słabo, niestety, wypadła pozostała trójka Polonistów. Mateusz Bartel (4,5 pkt.) Darek Świercz (4 pkt.) oraz Oskar Wieczorek (3 pkt.) Słaby wynik boli tym bardziej , że Darek oraz Mateusz mieli na pewno medalowe aspiracje. Dla Oskara były to – podobnie, jak dla Ani Iwanow – bardzo trudne zawody. Poloniści to doświadczeni zawodnicy, więc na pewno wyciągną wnioski ze swojej gry i dobrze przygotują się do sezonu. Pamiętajmy, że rozgrywki Ekstraligi tuż, tuż – mówi Artur Czyż.

Miejsca Polonistów w IMP (9 rund):
12. Mateusz Bartel – 4,5 pkt.
13. Daniel Sadzikowski – 4 pkt.
15. Dariusz Świercz – 4 pkt.
17. Kamil Stachowiak – 4 pkt.
21. Oskar Wieczorek – 3 pk.