Wyniki turnieju BLITZA

Na długi weekend majowy do Wrocławia przyjeżdża drużyna Klubu Szachowego „Ateneo” z Elche. Hiszpanie zwiedzą miasto i zagrają mecz towarzyski z drużyną Polonii Wrocław oraz wezmą udział w piątkowym turnieju blitza!

Przypomnijmy, że przyjazd Hiszpanów do Wrocławia to zasługa szachisty Eduardo Tellechea z Elche, który kilka miesięcy temu podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska trafił do siedziby Polonii przy ul. Wita Stwosza 37-39. Wrocławski klub zrobił na nim na tyle duże wrażenie, że swoimi spostrzeżeniami podzielił się na blogu. – Pierwszą rzeczą, która mnie zaskoczyła, było jego położenie. Klub znajduje się w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od centralnego placu w rynku, co wskazuje na znaczenie szachów wśród mieszkańców Wrocławia – napisał Tellechea. W efekcie Klub Szachowy „Ateneo” postanowił wysłać swoją reprezentację na wycieczkę do Wrocławia. – Uznaliśmy, że ich wizyta to doskonała okazja, by rozegrać mecz towarzyski między naszymi klubami – wyjaśnia Artur Czyż, dyrektor Polonii.

Hiszpanie we Wrocławiu pojawią się już w środowy wieczór. Na czwartek 1 maja zaplanowali zwiedzanie miasta. 2 maja zagrają w turnieju blitza w ramach piątkowego cyklu Grand Prix Polonii, który rozpocznie się o godz. 17.30. Natomiast na sobotę 3 maja zaplanowano towarzyski mecz szachowy, w którym Hiszpanie zmierzą się z Polonią. Zespoły ustaliły, że wystąpią w 13-osobowych składach. Początek meczu w siedzibie Polonii (ul. Wita Stwosza 37-39) o godz. 16.00. Zapraszamy!

Awizowane składy meczowe obu drużyn:

ATENEO ELCHE: Iván Hernandez, Bernardino Garcia Gil, Javier Lizon, Raul Zamora, Albert Tortosa, Arturo Sanjose, Eduardo Tellechea, Antoni Van Hul, Jose Vidal, Fran Quiles, Samuel Jiménez, Jorge Fuster, Raul Boix.

POLONIA WROCŁAW: Kamil Stachowiak, Oskar Wieczorek, Komil Khamidov, Aleksandra Dadełło, Łukasz Lipski, Agnieszka Bebel, Karolina Kalinowska, Józef Mastalarz, Patrycja Szulc, Wiktor Smyka, Piotr Majewski, Barbara Dadełło, Jakub Dołharz.