Miniony weekend obfitował w sukcesy młodych zawodników Polonii Wrocław. Nasi zawodnicy licznie wystartowali w dwóch imprezach odbywających się w naszym mieście. Pierwsza to wspominana kilka dni temu Wrocławska Olimpiada Młodzieży, a druga to Turniej Szachowo-Tenisowy. Poniżej przedstawiamy wyniki z tych dwóch turniejów.Turniej Szachowo-Tenisowy odbył się 8.marca w Gimnazjum nr. 13. Impreza cieszyła sie sporym powodzeniem, wystartowało 70. zawodników. Nasi spisali się naprawdę bardzo dobrze:

– U-12 – 3.miejsce Łukasz Lipski

– U-15 – 6.miejsce Józef Mastalerz

                14.miejsce Jan Koza

– U-18 – 2. miejsce Agnieszka Bebel (1.miejsce wśród kobiet!)

                 3.miejsce Stanisław Koza

W każdej rundzie skojarzeni zawodnicy rozgrywali partię szachową, a po jej zakończeniu mecz w tenisa stołowego (dwa sety do 11 punktów, bez gry na przewagi).

W sobotę i niedzielę najmłodsi Poloniści rywalizowali we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży.

– grupa do lat 7 – 8.miejsce zajął nasz zdolny 6.letni – Błażej Grot

– w grupie do lat 9 – tuż za podium, na 4. miejscu znalazł się Sebastian Osiakow

– w grupie do lat 11 (grupa połączona z gr. do lat 14)- 3.miejsce Grzegorz Kraszewski – 8.miejsce w połączonych grupach do lat 11 i 14)

– w grupie do lat 14 – 2.miejsce Karolina Kalinowska (3.miejsce w połączonych grupach do lat 11 i 14)

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Mamy nadzieję, że po sierpniowych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych oraz po startach w ligach juniorskich też będziemy mogli pisać o podobnych, a może  jeszcze większych sukcesach!