W drugiej rundzie pokonaliśmy KSz „Javena Hańcza” Suwałki 3,5 do 2,5. W dzisiejszym meczu bardzo szybko uzyskaliśmy inicjatywę. Grający czarnymi Szymon tradycyjnie górował nad swoim przeciwnikiem w debiucie i po wymianie hetmanów uzyskał dużo lepszą ciężkofigurową końcówkę. Po efektownym 29…W:b2! ostatecznie rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść.

1

Na szachownicy piątej czekała nas duża niespodzianka: nasza Kasia rozgromiła przeciwną Kasię w bardzo efektownym stylu – pomimo faktu, że przeciwniczka górowała nad nią dwustoma oczkami rankingowymi – partia toczyła się praktycznie do jednej bramki (patrz diagram).

2

Po 27…Sf4 Kasia Murawko musiała złożyć broń.

Prawdziwy pogrom!

Po wyjściu na prowadzenie 2 – 0 zapowiadało się na naprawdę wysoki wynik. Komil i Karolina mieli przewagę, Mariola – wygraną pozycję. Niestety grający z Komilem Michał Poświatowski bronił się bardzo dobrze i w końcówce hetmańskiej wywalczył remis. Na szachownicy drugiej wynik niespodziewanie okazał się dla nas niekorzystny.

Z pomocą przyszła Karolina! Po rozgromieniu przeciwniczki w grze środkowej zrealizowała przewagę figury przy nietypowym rozkładzie materiału (dwie wieże za hetmana).

Oto pozycja z partii:

3

Po 28.Wb1! czarne tracą figurę i realizacja przewagi jest już prosta.

Brawo Karolina!

Jutro walczymy przeciwko jednej z najsilniejszych drużyn – Polonii Warszawie. Jednak mając w pamięci nasze zeszłoroczne zwycięstwo nad tą drużyną śmiało spoglądamy w przyszłość.

Z Masłowa

trener Oskar Wieczorek