Dziś odnieśliśmy piąte z rzędu zwycięstwo. Nie powstrzymała nas LKSz GCKiP Czarna – wygraliśmy 4 do 2! Z kompletem dużych punktów dzielimy pierwsze miejsce.

Zaczęło się od remisu Komila w symetrycznej Partii Angielskiej. Bardzo szybko punkt zainkasował Kacper, który grał bardzo technicznie. Powoli awansował swoje pionki na skrzydle królewskim przy nietypowym układzie materiału (wieża + dwa pionki na skoczka i gońca). Diagramy ukazują transformację, która dokonała się w jego pozycji.

poz 2poz 1poz3

Następny punkt dla nas zdobył Szymon grający z młodym i utalentowanym Radkiem Psykiem. Oto pozycja z partii po dwudziestym piątym ruchu (patrz diagram).

14

Szymon zagrał 25…Wd4!. Pole d4 to znakomity przyczółek dla wieży na linii d. Teraz czarne mogą wzmocnić nacisk ciężkofigurowy i pozycja białych sypie się. Przeciwnik odpowiedział 26.Wd3 i po 26…Sd7 27.Sg4 W:d3 28.H:d3 S:e5 uznał się za pokonanego. Mariola pokonała niżej rankingowanego Konrada Gawca realizując uzyskaną w grze środkowej przewagę dwóch pionków. Ważną połówkę dołożyła Ola i mecz był wygrany. Jutro walczymy przeciwko całkiem silnej drużynie z Rybnika i zamierzamy sięgnąć po szóste z rzędu zwycięstwo.

Z Masłowa

Trener Oskar Wieczorek