Dziś odnieśliśmy kolejne zwycięstwo. Waleczny i zgrany Stilon Gorzów, z którym od lat toczyliśmy boje o medale w Ekstralidze – pokonaliśmy 3,5 do 2,5!

Mecz rozpoczął się dla nas niefortunnie – Komil uległ nieobliczalnemu Radkowi Świderskiemu. Jednak kibice nie musieli długo czekać na odpowiedź z naszej strony. Wygrała Karolina, która zagrała bardzo dobrą, strategiczną partię. Oto pozycja po osiemnastym ruchu (patrz diagram).

7

Nastąpiło 18…c5!

Bardzo elegancki, strategiczny ruch – w otwartej pozycji czarny goniec będzie górował nad skoczkiem. W dodatku powstaje układ pionów dwa na jeden na hetmańskim skrzydle, co daje możliwość wyrobienia oddalonego, wolnego pionka.

Przeciwniczka Karoliny odpowiedziała 19.d:c5. Dalej partia przebiegała w sposób następujący: 19…H:c5 20.Wac1 Ha3 21.Wc2 Wac8 22.Wa1(patrz diagram).8

W tej pozycji Karolina zagrała 22…Gb3!. Teraz sytuacja białych jest już bardzo trudna. Nastąpiło 23.Wd2 i po 23…Wc1+ 24.Se1 W:d2 białe poddały się z uwagi na nieuchronną stratę wieży.
To już trzecie pod rząd zwycięstwo naszej zawodniczki!
Do Karoliny dołączył Kacper, który pokonał swojego niżej rankingowanego przeciwnika kończąc partię z kilkoma figurami więcej. Mariola przełamała się i grając czarnymi pokonała Filipa Delektę. Szymon całą partię górował nad Igorem Janikiem, ale przeciwnikowi udało się uprościć materiał i ostatecznie partia zakończyła się remisem.

Jutro czeka nas mecz przeciwko LKSz GCKiP Czarna, która spróbuje stawić opór rozpędzonej Polonii.

Z Masłowa
Trener Oskar Wieczorek