Dzisiaj w Szczyrku rozpoczęły się zmagania II ligii Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Nasza drużyna w składzie: Szymon Kulaś, Kamil Nowak, Jakub Dołharz, Cyprian Ziółkowski, Agata Dwilewicz, Patrycja Szulc wygrała z drużyną MKSz II Rybnik. Mieliśmy wyższy numer startowy od przeciwników, ale rozgrywki drużynowe rządzą się swoimi prawami, tu wszystko może się zdarzyć.

Jako pierwsza pewnie wygrała Agata w partii wiedeńskiej, następnie zremisowała Patrycja choć trzeba przyznać, że przez cały czas trzymała swoją przeciwniczkę, Wiktorię Zniszczoł, w  morderczym uścisku i tylko przy końcu partii szanse na chwilę przechyliły się na korzyść przeciwniczki. Pozwoliło nam to w spokoju rozegrać pozostałe partie meczu gdzie na pierwszej szachownicy Szymon Kulaś zremisował z Patrycjuszem Cieślakiem, a na drugiej wygrał  Kamil Nowak. Tak tę partię skomentował Artur Czyż, który wraz z Pauliną Cagarą sprawują opiekę nad zawodnikami: tutaj bogini Caissa uśmiechnęła się do naszej drużyny. Na oko jego pozycja była dosyć trudna. Rozstrzygnie pomeczowa analiza.

Trudnych przeciwników mieli nasi najmłodsi juniorzy. Swoją partię z Dawidem Klementowskim (1659) przegrał Jakub Dołharz. Miłą niespodziankę sprawił wszystkim Cyprian Ziółkowski wygrywając swoją partię ze starszym i bardziej doświadczonym rywalem  – Tomaszem Posłusznym (1490) ustalając wynik meczu na 4-2 .

Jutro naszym przeciwnikiem będzie drużyna UKS Ognisko Rydułtowy, która dzisiaj pokonała KSz STILON II Gorzów Wlkp. 4:2.

Impreza potrwa do 2.sierpnia, a stawką jest awans do I ligi. Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo – tutaj. Codziennie na naszej stronie będą się pojawiać najnowsze informacje ze Szczyrku. Wszyscy trzymamy kciuki i kibicujemy naszej drużynie.

GALERIA ZDJĘĆ

SERWIS TURNIEJOWY