Czołowy zawodnik Polonii Wrocław niedawno zdobył złoty medal w drużynie podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Szachach, a już za niespełna tydzień powalczy z Polonią podczas drugiego zjazdu Ekstraligi, który odbędzie się we Wrocławiu. – Mamy silną drużynę i naszym celem będą trzy zwycięstwa – mówi Darek Świercz.

20-letni zawodnik Polonii przed startem w Ekstralidze jest w bardzo dobrej formie. Niedawno wraz z reprezentacją Polski zdobył złoty medal w drużynie podczas Akademickich Mistrzostw Świata, które odbyły się w Katowicach. Indywidualnie zajął 4. miejsce. – Spodziewałem się lepszego wyniku, ale mimo wszystko jestem w miarę zadowolony, bo zanotowałem zyski rankingowe. To też mój pierwszy turniej od dawna bez porażki, choć może za dużo było w nim remisów, szczególnie że w kilku partiach wypuściłem z rąk wygraną, mając dużą przewagę. Gdyby nie to, zająłbym miejsce na podium. Na osłodę pozostaje złoto w drużynie, choć największa w tym zasługa Klaudii Kulon, która wygrała rywalizację kobiet – mówi Darek Świercz.

Wysoka forma naszego szachisty z pewnością będzie atutem Polonii podczas najbliższego zjazdu Ekstraligi, który zagości we Wrocławiu w dniach 5-7 września. Już pierwszego dnia zajmująca w klasyfikacji 3. miejsce Polonia zmierzy się z Akademią Szachową Gliwice, która zajmuje 2. lokatę. – Z pewnością będzie to dla nas jeden z najtrudniejszych meczów. Ale jestem dobrej myśli. Mamy silny zespół i na pewno stać nas na zwycięstwo w tym meczu, jak i w pozostałych – dodaje Darek Świercz.