W dniach 5-7 września Polonia Wrocław będzie gospodarzem drugiego zjazdu Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach, czyli Sygnity Ekstraligi. Po pierwszym zjeździe, który rozegrano w maju w Gorzowie Wlkp., zespół Polonii zajmuje 3. miejsce.

Drugi zjazd Sygnity Ekstraligi, to okazja dla wrocławskich kibiców szachów, by obejrzeć w akcji najlepszych zawodników w naszym kraju. Drużyna Polonii tradycyjnie aspiruje do walki o medale i liczy na wsparcie kibiców. Po pierwszym zjeździe, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim wrocławianie zajmują trzecie miejsce i tracą punkt do drużyn z Gliwic i Katowic. I właśnie z Akademią Szachową Gliwice zagrają już w pierwszym starciu podczas zjazdu w stolicy Dolnego Śląska. W 5. rundzie rywalem wrocławian będą Warsaw Sharks, a w 6. rundzie zawsze groźny Stilon Gorzów. Dodatkowo w 5. rundzie dojdzie do ciekawego starcia obecnego lidera z wiceliderem tabeli – broniący tytułu Wasko Hetman Katowice zmierzy się z Akademią Szachową Gliwice.

Ekstraliga – jak tu się gra?

W Sygnity Ekstralidze występuje 10 najlepszych drużyn w kraju, które co roku rywalizują o medale w systemie trzech zjazdów. Każda z drużyn w ciągu sezonu mierzy się ze wszystkim rywalami, a więc rozgrywa 9 meczów – po 3 na każdym ze zjazdów. W skład drużyny wchodzi sześć osób, przy czym na szóstej szachownicy musi grać kobieta (może grać również na pozostałych). Za zwycięstwo drużyna inkasuje 2 duże punkty meczowe, za remis – 1 pkt., a za porażkę punktów się nie przyznaje.