Emocje w norweskim Tromso sięgają zenitu – przed nami ostatnia runda Olimpiady Szachowej, która zadecyduje o losach medali. Polacy po dobrej grze w 9. i 10. rundzie, w ostatnim meczu zmierzą się z liderami klasyfikacji generalnej – Chińczykami!

Biało-czerwoni dzięki zwycięstwom w 9. i 10. rundzie – odpowiednio ze Szwajcarią 3,5-0,5 i Bułgarią 2,5-1,5 awansowali na wysoką 10. pozycję i mają tyle samo punktów, co zajmujący 3. miejsce Francuzi! W ostatniej rundzie naszych zawodników czeka jednak bardzo trudne zadanie – zagrają z prowadzącymi Chińczykami, którzy w Tromso nie doznali jeszcze żadnej porażki (dotychczas 7 wygranych i 3 remisy). Czy nasi reprezentanci są w stanie sprawić niespodziankę i pokonać głównych faworytów do złota?

Niespodziewanie słabiej od panów spisują się nasze panie, które przed ostatnią rundą zajmują dopiero 13. miejsce i straciły już szanse na miejsce na podium. Zdecydowała o tym porażka w 10. Rundzie z Gruzją 1-3. Na zakończenie olimpijskich zmagań Polki zmierzą się z reprezentacją Azerbejdżanu.

Fot. PZSzach.pl