Od 18 do 30 września w Republice Południowej Afryki potrwają zmagania młodych szachistów i szachistek w Mistrzostwach Świata Juniorów. W reprezentacji Polski znalazły się dwie zawodniczki Polonii Wrocław: Aleksandra Dadełło (na zdjęciu) i Mariola Woźniak!

Do Durbanu w Republice Południowej Afryki poleci 15-osobowa reprezentacja Polski, a w niej dwie zawodniczki Polonii Wrocław, które wystartują w zmaganiach dziewcząt do lat 16: Mariola Woźniak i Aleksandra Dadełło. W tej kategorii wiekowej o medale powalczy aż 90 zawodniczek. Mariola zagra z 19. numerem startowym. Przypomnijmy, że w minionym roku ta zawodniczka była bliska sprawienia sensacji na MŚJ – w ostatniej rundzie przegrała pojedynek o złoty medal i zakończyła zawody na bardzo wysokiej 4. pozycji. Co prawda, od tamtego czasu spisywała się nieco słabiej, ale liczmy że teraz nawiąże do tamtego sukcesu i spisze się równie dobrze. Z kolei Ola Dadełło ma za sobą bardzo dobry sezon, w którym zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej i dla niej start w MŚJ to nagroda za ten sukces, a także szansa zdobycia bezcennego doświadczenia. Ola zagra w RPA z 31. numerem startowym i każde miejsce powyżej tego numeru będzie można uznać za jej bardzo dobre osiągnięcie. Dodajmy, że w roli trenera Oli na MŚJ jedzie Dimitrios Mastrovasilis, który w rozgrywkach drużynowej Ekstraligi jest silnym punktem Polonii.

Reprezentacja Polski na MŚJ w RPA: chłopcy U-10: Michał Redzisz, Maciej Czopor, U-12: Paweł Teclaf, U-14: Igor Janik, U-16: Radosław Gajek, U-18: Grzegorz Nasuta. Dziewczęta U-8: Weronika Zabrzańska, U-10: Lidia Czarnecka, U-12: Honorata Kucharska, U-14: Julia Antolak, Anita Daliga, Oliwia Kiołbasa, U-16: Mariola Woźniak, Aleksandra Dadełło, U-18: Angelika Dziodzio.

O wynikach naszych zawodniczek w RPA będziemy informować na bieżąco.