W piątkowe popołudnie w siedzibie Polonii Wrocław szachiści rozpoczęli zmagania w II zjeździe Ekstraligi. Na początek w meczu na szczycie tabeli gospodarze zmierzyli się z Akademią Szachową Gliwice i pewnie zwyciężyli 4,5-1,5.

Po pierwszym zjeździe Polonia zajmowała trzecie miejsce, a drużyna z Gliwic drugie, zatem ich rywalizację śmiało można było okrzyknąć meczem dnia. Poloniści nie dali szans rywalom. Co prawda, starcie na pierwszej szachownicy z udziałem Darka Świercza i Roberta Kempińskiego zakończyło się remisem, ale Mateusz Bartel pokonał Tomasza Markowskiego, Dimitrios Mastrovasilis wygrał z Michałem Olszewskim, Wojtek Moranda pokonał Marcina Szeląga, a na kobiecej „desce” Jola Zawadzka wygrała z Marleną Chlost. Gliwiczanom na osłodę pozostała wygrana Jacka Tomczaka w partii z Danielem Sadzikowskim. W innych meczach za niespodziankę można uznać remis lidera z Katowic w starciu z Wisłą Kraków. Po 4. rundzie Polonia przesunęła się na drugie miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów, co prowadzący Hetman Katowice (7 pkt.).

W pozostałych piątkowych spotkaniach: Warsaw Sharks – Nadnarwianka Pułtusk 3,5-2,5; Stilon Gorzów – KSz Gminy Pawłowice 6-0; Rotmistrz Grudziądz – Baszta Żnin 4-2; Wisła Kraków – Hetman Katowice 3:3.

W sobotę (start rundy o godz. 15.00) zagrają: Polonia Wrocław – Warsaw Sharks, Baszta Żnin – Wisła Kraków, KSz Gminy Pawłowice – Rotmistrz Grudziądz, Nadnarwianka Pułtusk – Stilon Gorzów, Hetman Katowice – Akademia Szachowa Gliwice.

Wyniki można śledzić TUTAJ.