W Durbanie w Republice Południowej Afryki trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach, a w gronie reprezentantów Polski mamy dwie zawodniczki Polonii Wrocław: Olę Dadełło i Mariolę Woźniak, które rywalizują w grupie dziewcząt do lat 16. Za nami już sześć rund zmagań, a Mariola jest wiceliderką klasyfikacji!

Mariola do tej pory w sześciu rundach zgromadziła 5 pkt., co daje jej drugą pozycję. Do liderki – Francuzki Cecile Haussernot nasza zawodniczka traci zaledwie pół punktu! Mariola nie przegrała na razie żadnej partii – odniosła cztery zwycięstwa i dwa remisy. W pokonanym polu zostawiła m.in. rozstawioną z pierwszym numerem Rosjankę Irinę Drogovoz. Druga z naszych zawodniczek Ola Dadełło zgromadziła w sześciu rundach 3,5 pkt. co daje jej obecnie 30 miejsce w gronie 90 najlepszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej na świecie!

Zawody rozgrywane są na dystansie 11 rund i potrwają do 29 września. Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!