W sobotę i niedzielę mogliśmy śledzić pierwsze dwie partie meczu o Mistrzostwo Świata rozegrane pomiędzy Magnusem Carlsenem, a Vishim Anandem. Pierwsza partia, grana białymi przez Hindusa zakończyła się podziałem punktów, natomiast w drugiej partii Mistrz Świata wykorzystał przewagę grania białym kolorem i w swoim spokojnym, pozycyjnym stylu wygrał z pretendentem.

Zatem sytuacja w meczu wygląda odmiennie niż ubiegłoroczna potyczka pomiędzy tymi samymi przeciwnikami, otóż pierwsze dwie partie tamtego meczu zakończyły się pokojowo, teraz natomiast Norweg już po drugiej partii osiągnął przewagę w meczu.

_MG_7368

komentarz mistrza międzynarodowego Kamila Stachowiaka

_MG_7399

W poniedziałek jak to będzie zawsze po rozegraniu dwóch partii jest dzień przerwy, który to sztaby obu graczy wraz z zawodnikami, będą miały czas na przemyślenie dotychczasowych partii i opracowaniu strategii na następne pojedynki. Warto dodać, że w sztabie Ananda oprócz Radka Wojtaszka znajduję się także inny Polak, arcymistrz Grzegorz Gajewski, co jest niespodzianką, ale raczej z tych z gatunków przyjemnych.

_MG_7420