Za nami pierwszy dzień rywalizacji w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich. Po piątkowym blitzu, który zakończył się wygraną Czecha Davida Navary, do sobotniego turnieju w szachach szybkich przystąpiło blisko 800 zawodników, co jest rekordem w tego typu imprezie!

W sobotę rozegrano siedem rund szachów szybkich, po których na czele klasyfikacji generalnej jest Łotysz Igor Kovalenko (7 pkt.). Tuż za nim – z dorobkiem 6,5 pkt. – mamy trzech zawodników: Rosjanina Aleksandra Shimanova, Ukraińca Olexandra Bortnyka oraz polskiego arcymistrza Jana Krzysztofa Dudę, który już w piątek sięgnął po srebrny medal w blitzu i w niedzielę powalczy o podium także w rapidzie. W czołowej dziesiątce są także kolejni reprezentanci Polski: Radosław Wojtaszek, Jacek Tomczak oraz zawodnik Polonii Wrocław Wojciech Moranda – wszyscy po 6 pkt.

WYNIKI

W niedzielę przed nami cztery rundy, a około godz. 15.00 podwójna dekoracja medalowa. Najpierw medale zostaną wręczone zwycięzcom piątkowego turnieju blitza, a później najlepszym zawodnikom zmagań w rapidzie.

Telewizyjną relację z komentarzem na żywo można oglądać na oficjalnej stronie mistrzostw pod adresem www.ecc.wroclaw.pl