Klaudia Kulon wygrała IV Międzynarodowy Arcymistrzowski Turniej Szachowy Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. – Zaczęłam rywalizację od porażki i myślałam, że słabo mi pójdzie. Ale jakoś rozkręcałam się z partii na partię i bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać – powiedziała.

Kulon w pierwszej partii przegrała z Bułgarką Ivą Videnovą, a w trzeciej z Hiszpanką Sabriną Vegą Gutierrez, ale były to jej jedyne porażki. Później z każdą rundą grała lepiej, a wygraną w turnieju przypieczętowała w ostatniej partii, pokonując wrocławską arcymistrzynię Jolantę Zawadzką. To nie jej pierwszy sukces w tym roku. Przede wszystkim na koncie ma tytuł akademickiej mistrzyni świata. – Były też inne starty, z których jestem zadowolona. W tym roku zdobyłam przecież swój pierwszy medal na mistrzostwach Polski kobiet, a dodatkowo w Trzciance zdobyłam złoty medal w mistrzostwach Polski w szachach szybkich – wylicza. Być może to nie koniec sukcesów w tym roku, bo już od piątku Klaudia – podobnie jak inne uczestniczki Turnieju Kobiet – wystartuje w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które zostaną rozegrane we wrocławskiej Hali Stulecia.

Wyniki 9. rundy: Ana Matnadze – Iva Videnova 0,5:0,5, Karina Szczepkowska-Horowska – Monika Soćko 0,5-0,5, Nastassia Ziaziulkina – Sabrina Vega Gutierrez 1:0, Marta Bartel – Lilit Mkrtchian 1:0, Jolanta Zawadzka – Klaudia Kulon 0:1.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Klaudia Kulon (Polska) – 6 pkt., 2. Karina Szczepkowska-Horowska (Polska) – 5,5 pkt., 3. Lilit Mkrtchian (Armenia), Nastassia Ziaziulkina (Białoruś), Monika Soćko (Polska)  – wszystkie po 5 pkt., 6. Iva Videnova (Bułgaria) – 4,5 pkt., 7. Jolanta Zawadzka (Polska) – 4 pkt., 8. Sabrina Vega Gutierrez (Hiszpania), Ana Matnadze (Hiszpania) – obie po 3,5 pkt., 10. Marta Bartel (Polska) – 3 pkt.