Dziennikarze programu „Sportgame” podsumowali ostatnie starty Polonistów. Mowa m.in. o turnieju Katar Masters Open, w którym startują Darek Świercz (na zdjęciu) i Mateusz Bartel. Jak radzą sobie nasi zawodnicy?

Przypomnijmy, że w Katarze startuje sześciu Polaków, ale żaden z nich jak na razie nie może zaliczyć tego startu do udanych. Naszym zawodnikom przytrafiają się porażki ze słabszymi rankingowo graczami i ma próżno szukać biało-czerwonych w czołówce klasyfikacji generalnej. Po sześciu rundach w stawce 150 szachistów najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski jest Darek Świercz z Polonii Wrocław, który ma na koncie 3,5 pkt. i zajmuje 61. miejsce. Drugi z Polonistów Mateusz Bartel zdobył dotychczas 2,5 pkt., podobnie jak Jan Krzysztof Duda i Bartosz Soćko. Kamil Mitoń ma na koncie 3 pkt., a Aleksander Miśta 2 pkt. Do końca zmagań pozostały trzy rundy. Prowadzi główny faworyt turnieju Anish Giri, który jako jedyny wygrał wszystkie dotychczasowe partie.

Więcej o Katar Masters Open, a także o zakończonym niedawno XXX Międzynarodowym Turnieju o Puchar Wojewody Dolnośląskiego, w materiale filmowym, pochodzącym z serwisu www.sportgame.com.pl