Od soboty Ania Iwanow rozpocznie rywalizację w akademickim turnieju kołowym w ramach Moscow Open. – To silny i prestiżowy turniej, w którym chcę powalczyć o miejsce w najlepszej trójce, no i oczywiście zanotować kolejny zysk rankingowy – mówi zawodniczka Polonii.

Niedawno Ania Iwanow była na zgrupowaniu Polonii w Mariańskich Łaźniach w roli trenerki. Do Rosji leci już jednak w roli zawodniczki. – Podczas Moscow Open rozgrywanych jest równolegle wiele turniejów. Ja zagram w turnieju dla studentek (Turniej G), w którym wystąpi 10 zaproszonych zawodniczek. To silny i prestiżowy turniej, w którym chcę powalczyć o miejsce w najlepszej trójce, no i oczywiście zanotować kolejny zysk rankingowy – mówi nasza szachistka (rank. 2290 pkt.), która jest rozstawiona z 5 numerem. Listę uczestniczek turnieju otwiera Rosjanka Alina Kashlinskaya (rank. 2439 pkt.). Wyniki Ani można śledzić TUTAJ.

Przypomnijmy, że w Moskwie (Turniej F) rywalizuje także Daniel Sadzikowski z Polonii. Jego grę i wyniki można śledzić TUTAJ.