Rozegranym w MDK-u przy ulicy Kołłątaja rozegrany został II Memoriał Roberta Jamesa Fischera, jedenastego mistrza świata (w latach 1972-75). W dwudniowym turnieju startowali nasi młodzi zawodnicy i zanotowali całkiem dobre rezultaty.

 

Turniej zorganizowany przez WKS Kopernik przyciągnął sporą ilość naszych młodych zawodników. Najlepiej zaprezentowały się Sandra Najdecka (w środku na zdjęciu), która zajęła 2 miejsce w Turnieju Open w kategorii juniorek oraz Julia Klimek (po prawej na zdjęciu), która była tuż za Sandrą zajmując 3 miejsce. Razem z dziewczynami w grupie Open, także udanie startowali: Kamil Gleń oraz Sebastian Osiakow. Kamil zdobył 4 pkt zajmując 11 miejsce, a Sebastian uzbierał 3,5 pkt, co wystarczyło na zajęcie 14 miejsca. W Openie startowali również Leonard Klimek (3 pkt 16 miejsce) oraz Amelia Chełkowska (1 pkt 21 miejsce).

20150111_135225

W silnej grupie CHAMPIONI nasz klub reprezentowało dwóch zawodników. Grzegorz Kraszewski, który zanotował na swoim koncie. 2,5 pkt.  Drugim polonistą był Jakub Luberański, który był jednym z młodszych uczestników w tej grupie, wywalczając 2 pkt.

Grupa CHAMPIONKI to udział 3 naszych zawodniczek. Najwyżej sklasyfikowana została Marta Krzyżosiak, która uplasowała się na 4 miejscu ze zdobyczą 3,5 pkt. Tuż za Martą, na 5 miejscu, była jej siostra Anna Krzyżosiak z 3,0 pkt. Na 7 miejscu zawody ukończyła Maja Rawska z 1,5 pkt.

Link do pełnych wyników turnieju TUTAJ