Zakończył się noworoczny turniej szachowy, którego organizatorem był MDK Śródmieście Wrocław. W zawodach wzięła udział liczną grupa naszych młodych zdolnych dzieci. Turniej tradycyjnie obył się przy ul. Dubois.

W turnieju D bardzo dobrze spisał się Piotr Tomaszewski (ur. 2001)oraz Natalia Miarecka (ur. 2004) – oboje po 5 pkt. Piotr zajął 3 miejsce przegrywając tylko z zawodnikami już dorosłymi, którzy zajęli miejsca 1 i 2. Piotr tym samym zdobył IV kategorię szachową. Natalia zajęła 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej i I miejsce wśród kobiet! W grupie D Polonię reprezentowali jeszcze Varriale Janfranco (ur. 2009) oraz Piotr Kubicki (ur. 2003) zajmując 18 i 19 miejsce z odpowiednio czterema punkcikami. Gratulujemy!!

WYNIKI turnieju D

 W turnieju B świetny wynik uzyskał Jakub Luberański (ur. 2005) drugie miejsce i 5,5 punktów z 7 partii to dobry prognostyk na przyszłość. Jakub zdobył także drugą kategorię szachową. Kolejnym reprezentantem Polonii był Paweł Ptak (ur. 1995), który uzyskał 4,5 punktu i zajął 7 miejsce. Paweł w przegrał właśnie z Jakubem w piątej rundzie. 3 punkty i 16 miejsce zajęła Anna Krzyżosiak (ur. 2005), a 2,5 punktu jeden z  najmłodszych na zawodach Błażej Grot (ur. 2008). Wielkie Brawa!!

WYNIKI TURNIEJU B

 Turniej C był także udany dla Polonistów. Bardzo wysokie drugie miejsce uzyskał Konrad Sierpowicz (ur. 1999) zdobywając 6 punktów (tyle samo co zdobywca pierwszego miejsca Kisielewski Tomasz). Tuż za podium uplasowała się Sandra Najdecka (ur. 2006) 4 punkty zdobyła Dobromiła Szewc (ur. 2005) oraz Michał Węgrzyn(ur. 2005).

 WYNIKI TURNIEJU C

W turnieju A reprezentowała nas młodziutka Marta Krzyżosiak (ur. 2005), która stając do turnieju z lepszymi dzielnie zbierała doświadczenie przed Mistrzostwami Polski. Marta zdobyła jeden punkcik.

WYNIKI TURNIEJU A

zdjęcie pochodzi ze strony : https://www.facebook.com/muksmdksrodmiesieszachy