W dniach 17-24 stycznia w Mariańskich Łaźniach odbędzie się pierwsza tegoroczna sesja Akademii Szachowej Polonii Wrocław, połączona ze startem naszych zawodników w tamtejszym turnieju. Polonię reprezentować będzie aż 29 zawodników, a licząc trenerów i rodziców do Czech wyjeżdża blisko 60 osób!

– To rekordowy wyjazd naszego klubu pod względem liczebności – nie ma wątpliwości Artur Czyż, dyrektor Polonii. Do Czech z Polonii pojedzie aż 29 zawodników. Większość z nich to juniorzy, którzy przygotowują się do startu w mistrzostwach kraju, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia. Ale wśród startujących będą także seniorzy, m.in. arcymistrzyni Jolanta Zawadzka (turniej A), dla której to pierwszy tegoroczny start, zapoczątkowujący przygotowania do mistrzostw Polski kobiet, w których nasza zawodniczka będzie celować w złoty medal.

Oprócz licznej grupy zawodników Polonii do Czech jadą także trenerzy, rodzice i osoby towarzyszące, a celem jest nie tylko gra w turnieju, ale też integracja. – To zgrupowanie przebiegnie w rodzinnej atmosferze – chcemy tam wypocząć i zintegrować się, by później mieć siłę do rywalizacji przez cały rok, bo wiadomo że dobra atmosfera sprzyja osiąganiu sukcesów – wyjaśnia Artur Czyż. Gościnnie z ekipą Polonii do Czech wybierają się także zawodnicy z innych klubów, m.in. z MUKS MDK Śródmieście oraz z Koszalina.

Polonia zadbała o to, by czas spędzony w Mariańskich Łaźniach był jak najlepiej zorganizowany. Rudny turnieju będą rozgrywane popołudniami, natomiast rano na zawodników czeka rozruch i przygotowanie do partii, a w czasie wolnym gry i zabawy.

Kadra Polonii Wrocław na turniej w Mariańskich Łaźniach w nawiasie oznaczenie turnieju, w którym zagra dany zawodnik) – juniorzy: Aleksandra Dadełło, Mariola Woźniak, Karolina Kalinowska, Patrycja Szulc, Agnieszka Bebel, Katarzyna Dwilewicz, Agata Dwilewicz, Łukasz Lipski, Kamil Nowak, Przemysław Piotrowski, Kacper Grela, Szymon Kulaś, Szymon Gumularz, Paweł Korolewicz, Anna Krzyżosiak, Marta Krzyżosiak, Dobromiła Szewc, Barbara Dadełło, Jakub Dołharz, Grzegorz Kraszewski, Marcin Borkowski, Filip Nowak, Agnieszka Dmochowska, Aleksandra Trembowiecka-Wysota; seniorzy: Andrzej Dadełło, Jolanta Zawadzka, Maciej Świcarz, Kamil Stachowiak, Piotr Dobrowolski. Trenerzy: Mirosław Perdek, Paulina Cagara, Artur Czyż, Anna Iwanow, Dimitrios Mastrovasilis.

Wyniki Polonistów od soboty można będzie śledzić TUTAJ.