W drugiej rundzie sześciu reprezentantów Polski zaliczyło trzy wygrane i trzy remisy. Z trzech zawodników Polonii wygrał Mateusz Bartel. Najtrudniejszego rywala miał Daniel Sadzikowski, dlatego jego remis trzeba uznać za bardzo dobry wynik.

Daniel mierzył się z ukraińskim arcymistrzem Alexandrem Zubovem (rank. 2607 pkt.) i mimo, że nie był faworytem tego starcia, nie popełnił błędów i remis może uznać za dobry wynik. Bartel pokonał Ruslana Soltanici, a Darek Świercz zremisował z Dannym Raznikovem. Swoje partie wygrali też Grzegorz Gajewski i Jan Krzysztof Duda, a Robert Kempiński zanotował remis.

Po dwóch rundach na czele klasyfikacji mamy aż 26 zawodników z kompletem punktów, a wśród nich są Gajewski i Duda. W trzeciej rundzie znów bardzo trudnego rywala będzie miał nasz Daniel Sadzikowski, który zmierzy się ze znanym hiszpańskim arcymistrzem Ivanem Lopezem Salgado (2628), podobnie jak Duda, który zagra z Rosjaninem Alexandrem Motylevem (2665). Bartel zagra z Mikhailem Antipovem (2529), Świercz z Axelem Rombaldonim (2488), Robert Kempiński z Valerym Neverovem (2485), a rywalem Grzegorza Gajewskiego będzie Yuri Vovk (2588).

Klasyfikacja i wyniki dostępne są TUTAJ.