Dobiegły końca turnieje kołowe mężczyzn i kobiet rozgrywane w ramach Moscow Open. Słaby finisz miał Daniel Sadzikowski, który w ostatnich trzech rundach zdobył tylko 0,5 pkt. Mimo to nasz zawodnik przekroczył barierę 2500 pkt. rankingowych! Ania Iwanow także zanotowała niewielki zysk.

W kołówce mężczyzn na trzy rundy przed końcem Daniel Sadzikowski był wiceliderem, ale finisz turnieju nie ułożył się po jego myśli. W trzech ostatnich partiach Daniel ugrał tylko 0,5 pkt. (remis z Rosjaninem Vladimirem Belousem oraz porażki z Ulvi Bajarani z Azerbejdżanu i Olexandrem Bortnykiem z Ukrainy). W efekcie zawodnik Polonii, z 5 pkt. na koncie, zajął 5. miejsce i zabrakło mu zaledwie 0,5 pkt. do normy na tytuł arcymistrza. Zwyciężył arcymistrz Samvel Ter-Sahakyan z Armenii (6 pkt.). Na osłodę Danielowi pozostaje fakt, że w bezpośrednim starciu z tym zawodnikiem zanotował remis. Wyniki można zobaczyć TUTAJ.

W akademickiej kołówce kobiet 7. miejsce zajęła Ania Iwanow (4,5 pkt.). Nasza zawodniczka w ostatnich trzech rundach zdobyła 1,5 pkt., wygrywając z Rosjanką Poliną Rodionovą, remisując z Węgierką Petrą Papp i przegrywając ostatni pojedynek z Rosjanką Iriną Drogovoz. Ranking Ani po tym turnieju wzbogacił się o 4 pkt. Wyniki można zobaczyć TUTAJ.