Świetnie spisuje się Daniel Sadzikowski w turnieju kołowym rozgrywanym w stolicy Rosji w ramach Moscow Open. Na trzy rundy przed końcem zawodnik Polonii Wrocław jest drugi w klasyfikacji, z takim samym dorobkiem punktowym jak lider Samvel Ter-Sahakyan z Armenii.

W szóstej rundzie Daniel pokonał Rosjanina Maksima Vavulina i z 4,5 pkt. na koncie „wskoczył” na drugie miejsce w klasyfikacji. Prowadzi Samvel Ter-Sahakyan z Armenii – także 4,5 pkt. Obaj panowie grali z już ze sobą w 4 rundzie i to starcie zakończyło się remisem. Daniel do tej pory nie przegrał jeszcze żadnego pojedynku – zanotował 3 zwycięstwa i trzy remisy. W siódmej rundzie jego rywalem będzie Ulvi Bajarani z Azerbejdżanu. Wyniki i klasyfikacja dostępne są TUTAJ.

W rozgrywanym równolegle turnieju kołowym kobiet Ania Iwanow w szóste rundzie przegrała z liderką Irine Kharisma Sukandar (5,5 pkt.) z Indonezji i z 3 pkt. na koncie zajmuje obecnie 5. Miejsce. W siódmej rundzie rywalką Ani będzie Węgierka Petra Papp (3,5 pkt.). Wyniki i klasyfikacja dostępne są TUTAJ.