Po rozegraniu czwartej rundy zmienił nam się lider tabeli. Po zwycięstwie Viswanathana Ananda nad dotychczasowym liderem Hiakru Nakamurą, Hindus objął przodownictwo w tabeli z 0,5 pkt przewagi nad drugim w tabeli Amerykaninem.

W pojedynku na szczycie pomiędzy byłym Mistrzem Świata Viswanathanem Anandem, a zawodnikiem, który po zwycięstwie w 3 rundzie nad Sergeyem Karjakinem jako 10 gracz w historii przekroczył ranking 2800, lepszym okazał się Hindus. W pozostałych dwóch pojedynkach: Kramnik-Karjakin i Aronian-Carlsen zanotowaliśmy remis. W kombinowanej tabeli, gdzie sumuje się wyniki z turnieju blitza wraz z turniejem klasycznym na prowadzenie wyszedł Anand (punkty w szachach klasycznych są liczone podwójnie). Warto dodać, że po zakończeniu klasycznej „sekcji” zawodnicy rozegrają jeszcze pomiędzy sobą turniej rapid.

Anand-Nakamura

Przy okazji turnieju głównego, rozgrywany jest mecz pomiędzy legendami światowych szachów. Victor Korchnoi (ur. 1931 – były pretendent do mistrzowskiej korony z  1978 i 1981,  gdzie jego przeciwnikiem w walce o tytuł był Anatolij Karpow) gra z czołowym graczem z lat 70 i 80 ubiegłego stulecia, 80 – letnim Wolfgangiem Uhlmannem. Póki, co w meczu jest wynik 2-2.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.zurich-cc.com/