W miniony weekend odbyła się 9 runda III Dolnośląskiej ligi Szachowej. Tym razem nasza drużyna (trzecia, oprócz drużyny ekstraligowej i I ligowej) pojechała do Radkowa.  Pojechaliśmy w składzie (w kolejności): Maciej Świcarz, Przemysław Piotrowski, Michał Dzikowski, Artur Czyż, Józef Mastalarz. Mecz rozpoczęliśmy rewelacyjnie. Na szachownicach 1,2,4,5 dostaliśmy bardzo przyjemne pozycje.

Jako pierwszy, po blisko dwóch godzinach gry  skończył autor tych słów wygrywając białym kolorem z Markiem Kruczyńskim. Partia była grana do jednej bramki. Po centralnie rozegranym debiucie przez białe, czarne zagrały gruby błąd dopuszczając do ciekawej kombinacji.

Chwilę później w ładny sposób swoją partię zakończył Przemysław Piotrowski, gromiąc wręcz swojego przeciwnika – Pawła Łaszewicza.

Przy stanie 2-0 Maciej grający na pierwszej szachownicy z Bartoszem Siembabem pograł zbyt ambitnie dogrywając się dużo gorszej pozycji, w której przeciwnik go zamatował. Została partia Józka Mastalarza oraz Michała Dzikowskiego. Michał miał przysłowiowego “wora szachowego” – mimo heroicznych wysiłków obronnych musiał liczyć na cud by swoją partię choć zremisować. W tym czasie na ostatniej szachownicy Józek pewnie grał swoją partię z dużo bardziej doświadczonym przeciwnikiem Kazimierzem Szydełko, dając nam tym samym trzeci zwycięski punkt.

Ostatecznie wygraliśmy 3 – 2. W lidze jesteśmy na trzeciej pozycji z dorobkiem 15 punktów meczowych. przed nami jest WKSz Kopernik (15 punktów) oraz Pogoń Oleśnica (17 punktów). Drużyny, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w dwóch ostatnich rundach. Mecz 10 rundy z WKSz Kopernik już 12 kwietnia w Polonii Wrocław. Zapraszamy wszystkich chętnych na godzinę 10 do kibicowania Polonistom.