W siódmej rundzie zmagań podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy Szachistów na trzech pierwszych szachownicach padły remisy. Dotyczy to także zawodnika Polonii Wrocław Mateusza Bartla, który na drugiej szachownicy zremisował z silnym Gabrielem Sargissianem i zachował miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej.

Po siedmiu rundach Bartel ma na koncie 5,5 pkt. i jest sklasyfikowany na siódmej pozycji – taką samą ilość punktów ma ośmiu zawodników, w tym prowadzący w turnieju ukraiński arcymistrz Anton Krobov. W 8. rundzie kapitan Polonii zmierzy się z innym zawodnikiem z Ukrainy – Pavlem Eljanovem.

Po siedmiu rundach wysokie lokaty zajmują także inni Polacy. Na 13. miejscu jest Jan Krzysztof Duda, 20. jest Grzegorz Gajewski, a 21. Robert Kempiński – wszyscy trzej mają po 5 pkt. Warto w tym miejscu przypomnieć, że 23 najlepszych zawodników rozgrywanego w Jerozolimie turnieju, awansuje bezpośrednio do Pucharu Świata.

Jeśli chodzi o pozostałych dwóch zawodników Polonii Wrocław, to także z każdą rundą powiększają oni swoje konto punktowe i gonią pozostałych reprezentantów Polski. Darek Świercz zdobył do tej pory 4,5 pkt., a Daniel Sadzikowski 4 pkt.

Wyniki i klasyfikacja turnieju dostępne są TUTAJ.