Za nami już Mistrzostwa Polski Młodzików w Szachach do lat 10. W kategorii dziewcząt Polonię Wrocław reprezentowały cztery zawodniczki. Dziś wspólnie z trenerką Pauliną Cagarą podsumowujemy ich występy.

W Jastrzębiej Górze Polonię reprezentowały cztery zawodniczki. Najlepiej spisała się Marta Krzyżosiak, która zdobyła 6,5 pkt. i tylko punktacją pomocniczą przegrała walkę o medal, zajmując ostatecznie 6. miejsce. – Spisała się bardzo dobrze, a do tego jako pierwsza, w trzeciej rundzie, „urwała” punkty rozstawionej z pierwszym numerem Martynie Wikar, remisując z uchodzącą za faworytkę turnieju zawodniczką – mówi Paulina Cagara, która w Jastrzębiej Górze przygotowywała Polonistki do kolejnych rund. Jedenaste miejsce zajęła siostra Marty – Ania Krzyżosiak. – Ania słabiej zaczęła zawody, ale później rozkręcała się z każdą rundą i goniła siostrę. W sumie zdobyła tylko pół punktu mniej od Marty – analizuje trenerka Polonii.

Kolejne Polonistki, które rywalizowały w Jastrzębiej Górze, to Sandra Najdecka (4 pkt.) i Dobromiła Szewc (3 pkt.). – Wynik punktowy mógłby być nieco lepszy, ale z drugiej strony nasze zawodniczki zdobyły bezcenne doświadczenie, które powinno procentować w kolejnych startach. Warto dodać, że dla Sandry był to debiut na imprezie rangi mistrzowskiej i była rok młodsza od większości rywalek. Wcześniej startowała tylko w Pucharze Polski do lat 8 – mówi Paulina Cagara.