FB IMP COVER

We wtorek w Poznaniu rozpoczną się LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach. W sumie o medale powalczy aż siedmioro reprezentantów Polonii Wrocław: Jolanta Zawadzka, Iweta Rajlich, Ania Iwanow, Mariola Woźniak, Mateusz Bartel, Dariusz Świercz i Daniel Sadzikowski. Trzymamy kciuki!

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet będą rozgrywane systemem kołowym na dystansie 9 rund – zagra w nich 10 zawodniczek. W obsadzie nie zabraknie doświadczonych szachistek, a wśród nich wielokrotnych reprezentantek Polski Jolanty Zawadzkiej i Iwety Rajlich z Polonii, które tradycyjnie są wymieniane w gronie faworytek do medali. Ich plany z pewnością chcą pokrzyżować młodsze koleżanki, m.in. Ania Iwanow, która na Mistrzostwach Świata do lat 20 zajęła wysokie 6. miejsce. Czwartą reprezentantką Polonii będzie świeżo upieczona wicemistrzyni Polski do lat 18 z Karpacza Mariola Woźniak, która miała zaledwie jeden dzień przerwy pomiędzy startem w juniorskich, a seniorskich mistrzostwach kraju.

Z kolei LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund i zgromadzą na starcie niemal całą męską, krajową czołówkę. Wśród doświadczonych arcymistrzów zabraknie jednak najlepszego rankingowo obecnie Polaka Radosława Wojtaszka. Pod jego nieobecność na faworyta zawodów wyrasta kapitan Polonii Wrocław Mateusz Bartel, który na niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy w Jerozolimie wywalczył brązowy medal. Mateusz ma już na koncie cztery tytuły mistrza kraju i z pewnością będzie chciał poszerzyć tę kolekcję. Liczymy także na dobry występ młodych, ale już doświadczonych: Darka Świercza i Daniela Sadzikowskiego.

Zawody w Poznaniu potrwają od 24 marca do 1 kwietnia. Za wszystkich reprezentantów Polonii trzymamy kciuki i codziennie będziemy informować o ich postępach. Wyniki można śledzić także na stronie zawodów – TUTAJ.