W Chinach dobiegły końca zmagania w Drużynowych Mistrzostwach Świata Kobiet. W ostatniej rundzie Polki zremisowały z drużyną Kazachstanu i ostatecznie zajęły 8. miejsce. Złoty medal wywalczyły Gruzinki, srebrny Rosjanki, a brązowy Chinki.

Polki po remisie z Kazachstanem w ostatniej rundzie 2:2 (Karina Szczepkowsa-Horowska – 1 pkt., Monika Soćko i Jola Zawadzka – po 0,5 pkt.) zakończyły turniej na 8. miejscu. W historii startów biało-czerwonych w tych zawodach lepiej było tylko w 2005 roku, gdy nasza reprezentacja zajęła 5. lokatę. Jeśli chodzi o dorobek punkty naszych zawodniczek, to przedstawia się on następująco: Monika Soćko – 5 pkt. (w 9 partiach), Karina Szczepkowska-Horowska – 4 pkt. (w 8 partiach), Jolanta Zawadzka z Polonii Wrocław – 3,5 pkt. (w 8 partiach), Marta Bartel – 3 pkt. (w 7 partiach) i Klaudia Kulon – 0 pkt. (w 4 partiach).

Mistrzyniami świata zostały Gruzinki, w których składzie wystąpiła doskonale znana we Wrocławiu Nino Batsiashvili. Przypomnijmy, że ta zawodniczka zwyciężyła w III Międzynarodowym Arcymistrzowskim Turnieju Szachowym Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej, który odbył się właśnie w stolicy Dolnego Śląska w 2013 roku.

Końcowa klasyfikacja Drużynowych Mistrzostw Świata Kobiet dostępna jest TUTAJ.