W miniony weekend w Szczawnie Zdrój rozegrano III Ligę Juniorów, w których uczestniczyło 21 zespołów w tym dwie drużyny Polonii Wrocław. W rozgrywkach zwyciężyła drużyna Polonii Wrocław III. Szczegółowe wyniki poniżej.

W dniach 18-19 kwietnia w Szczawnie Zdrój w III Lidze Juniorów o prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej walczyło 21 zespołów. Nasz Klub reprezentowały dwie drużyny. Rozstawiona z numerem 2 Polonia Wrocław III na dystansie 7 rund okazała się najlepszą drużyną ligi! Druga drużyna Polonii, była rozstawiona z numerem 7 i ostatecznie uplasowała się na 9 pozycji. Warto wspomnieć, że dla naszych młodych zawodników z drugiej drużyny, były to pierwsze tego typu zawody i także im należą się słowa uznania za grę i wynik.

Relacja z rozgrywek Pana Michała Mamczara :

Polonię reprezentowało dwa zespoły. Pierwszą silniejszą drużynę wydelegował Zarząd Klubu, natomiast drugą młodszą „zmontowali” rodzice. Tabelę wyjściową tradycyjnie uszeregowano w/g rankingów. W wyniku tego zabiegu „Polonia” III znalazła się na drugim miejscu, a nasi młodzicy na miejscu siódmym.

Po pierwszym dniu zmagań i po czterech zwycięstwach „Polonia”III bezdyskusyjnie została liderem, natomiast młodzicy po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach znaleźli się na 14 miejscu. W czwartej rundzie doszło do konfrontacji z liderem rankingowym czyli M.U.K.Sem. Śródmieście liczyliśmy na niskie zwycięstwo lub remis. Stało się bardziej korzystnie.

Kiedy w piątej rundzie komputer „postanowił”, że gramy z Miedzią Legnica przyznam, że nie byliśmy pewni sukcesu, a to za sprawą dłuższego stażu szachowego juniorów Miedzi. My mieliśmy tylko jednego „twardziela” J.Mastalerza, pozostali są na dorobku. W praktyce wyszło 3 : 3 co uważamy za korzystne. Druga drużyna „ładnie”uporała się z „Gambitem” Świdnica 4:2 i przesunęła się na jedenaste miejsce. W szóstej rundzie trafiamy na lokalnego rywala czyli na MDK Fabryczna II i natychmiast doszliśmy do wniosku, że języczkiem u wagi będą rozstrzygnięcia na szachownicy trzeciej i czwartej. Tak się też stało. Bracia Madejczak zapewnili zwycięstwo dla Fabrycznej. Nasze Orlęta walczyli jak potrafili i w minimalnym stosunku przegrali z MUKSem IV, ale utrzymali jedenaste miejsce. W siódmej rundzie pojawiają się niespodzianki. Padają trzy wyniki 6:0. Lider po sześciu rundach wydaje się nie do obalenia, a jednak wyraziście przegrywa 4:2 z Jelonkiem Jelenia Góra, wreszcie Polonia III z solidnym Giecek Radków wygrywa 4:2 i powraca na pozycję lidera.

Doszła również dodatkowa radość Paweł Korolewicz wywalczył 100% wynik i ranking 2125. Nie można nie wspomnieć o drugim zespole, który siódmą rundę również wygrał i wydźwignął się na dziewiąte miejsce.

W imieniu sympatyków i własnym składamy podziękowanie młodzieży

                 za waleczność i doskonały końcowy wynik.

Zwycięski skład Polonii Wrocław III (w kolejności desek):

1. Mastalarz Józef 5 pkt z 7 III miejsc na 1 szachownicy

2. Korolewicz Paweł 7 pkt z 7 !!!  I miejsce na 2 szachownicy

3. Smyka Wiktor 4,5 pkt z 7

4. Borkowski Marcin 4 pkt z 7

5. Krzyżosiak Marta 3,5 pkt z 7

6. Krzyżosiak Anna 6 pkt z 7 II miejsce na 6 szachownicy

IMG_3193

(Zwycięski skład Polonii, od lewej: Paweł Korolewicz, Anna Krzyżosiak, Wiktor Smyka, Marcin Borkowski, Józef Mastalarz, Marta Krzyżosiak, Paulina Cagara (trener), Dominik Kulaś (prezes DZSzach), zdjęcie: Rafał Krzyżosiak)

Skład Polonii Wrocław IV (w kolejności desek):

1. Kraszewski Grzegorz 4 pkt z 7

2. Luberański Jakub 5 pkt z 7 III miejsce na 2 szachownicy

3. Osiakow Sebastian 2 pkt z 7

4. Grot Błażej 2,5 pkt z 7

5. Klimek Julia 3 pkt z 7

6. Najdecka Sandra 5,5 pkt z 7

IMG_3199

Nasze dwie drużyny na jednym zdjęciu, od lewej (górny rząd): Paulina Cagara (trener), Julia Klimek, Sandra Najdecka, Józef Mastalarz, Grzegorz Kraszewski, Marta Krzyżosiak, Anna Krzyżosiak, od lewej (dolny rząd): Marcin Borkowski, Paweł Korolewicz, Sebastian Osiakow, Wiktor Smyka, Jakub Luberański, Błażej Grot (zdjęcie: Rafał Krzyżosiak)

Pełne wyniki TUTAJ