Znamy już szczegółowe wyniki współzawodnictwa dzieci i młodzieży, opracowane po Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozegrano w Karpaczu. Świetne występy naszych juniorów sprawiły, że Polonia Wrocław zdeklasowała rywali! To potwierdza, że nasz klub stwarza warunki i możliwości rozwoju dla młodych zawodników na najwyższym poziomie.

Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży to system punktacji prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Szkolenie i współzawodnictwo młodzieży uzdolnionej sportowo”. W skrócie program polega na tym, że w poszczególnych dyscyplinach klubom są przyznawane punkty za miejsca zajęte przez ich zawodników w młodzieżowych zawodach rangi mistrzowskiej. Dzięki temu widać, który klub osiąga najlepsze wyniki, a także które województwo przoduje w danej dyscyplinie. Polonia Wrocław co roku zajmuje czołowe lokaty w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w szachach. Wygląda na to, że rok 2015 będzie jeszcze lepszy! Opublikowane niedawno wyniki, opracowane po marcowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozegrano w Karpaczu, nie pozostawiają wątpliwości – Polonia deklasuje rywali. Nasz klub zdobył 59 punktów – to o 24 punkty więcej od drugiego w zestawieniu MUKS Stoczek 45 Białystok i aż o 37 więcej o trzeciego KKSz Kraków. W znacznej mierze dzięki punktom Polonii wśród województw pierwsze miejsce zajął Dolny Śląsk (88 pkt.).

– Ten wynik potwierdza, że wsparcie i możliwości rozwoju, jakie oferujemy młodym zawodnikom, są na najwyższym poziomie w Polsce, stąd wielu zdolnych szachistów z całego kraju w naszym klubie. A przecież z wielu chętnych, którzy zgłaszają akces i chęć gry w Polonii, musimy rezygnować. Z pewnością jest to powód do satysfakcji, że przy naszej pomocy wielu z nich rozwinęło w Polonii swój talent. Nie zapominajmy jednak, że jeśli chodzi o szachy juniorskie w Polsce, to główny ciężar zaangażowania zarówno finansowego, jak i organizacyjnego spoczywa na rodzicach i każdy sukces jest bardzo dobrym momentem, żeby o tym przypomnieć i za to podziękować – mówi Andrzej Dadełło, właściciel Polonii.