Od 14 maja szachiści rywalizują w silnie obsadzonym turnieju w węgierskim Zalakaros. Wśród blisko 90 zawodników, którzy grają w najsilniejszej grupie A, jest Daniel Sadzikowski z Polonii Wrocław. Jak sobie radzi nasz reprezentant?

Obsada turnieju w Zalakaros jest bardzo silna – w grupie A gra ponad 30 zawodników z tytułem arcymistrza, w tym dziesięciu z rankingiem powyżej 2600 pkt. W pierwszych dwóch rundach Daniel pewnie pokonał słabszych rankingowo Węgrów: Vegha i Grimma. W trzeciej rundzie nasz zawodnik doznał porażki ze znacznie silniejszym arcymistrzem Gaborem Pappem, a w czwartej zremisował z kolejnym arcymistrzem – Łotyszem Igorem Kovalenko. Rywalem naszego zawodnika w piątej rundzie będzie Węgier Tamas Banusz. Aktualnie Daniel z 2,5 pkt. na koncie zajmuje 28. miejsce. Prowadzi Gabor Papp, który ma 3,5 pkt.

Pełna klasyfikacja po czterech rundach dostępna jest TUTAJ.