W Szkole Podstawowej nr 15 rozegrano już po raz drugi turniej o Puchar Wrocławskiej Wieży. W zawodach występują zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych. Wśród uczestników turnieju oczywiście nie zabrakło młodych zawodników Polonii Wrocław. Jak im poszło?

Do turnieju zgłosiło się 12 szkół podstawowych z terenu Wrocławia. Jednakże w zawodach wystąpiło 13 drużyn, a to za sprawą SP nr 15, która wystawiła aż 2 drużyny. Formuła zawodów zakładała wystawienie drużyny składającej się z ośmiu zawodników w następującej konfiguracji: na szachownicach 1-6 chłopcy lub dziewczynki i 2 dziewczynki (7-8). Dzieci z klas 1-3. Tempo wynosiło 15 minut na zawodnika.

Turniej rozgrywany na dystansie 6 rund wygrała Szkoła Podstawowa nr 50, która znajdowała się pod opieką Pani prof. Kamili Chałupa. W składzie tej szkoły wystąpiło czworo polonistów: Marta Krzyżosiak (2 szachownica) zdobyła komplet punktów, taki sam rezultat na szachownicy trzeciej i czwartej uzyskały Anna Krzyżosiak i Sandra Najdecka. Grający na piątej szachownicy Karol Bednarek zdobył 5 pkt. W zwycięskiej drużynie wystąpili także: Karol Doskocz (1 szachownica), Kacper Koziński (6 szachownica), Aleksandra Pastuszka (7 szachownica) i Aleksandra Suchecka (8 szachownica).

17736304258_5f4f50d73b_z

Zwycięska drużyna SP 50

Swojego reprezentant mieliśmy także w SP nr 82. Na trzeciej szachownicy wystąpił Mikołaj Wais i dla swojej drużyny wywalczył 3 pkt z 5 partii.

Warto zwrócić uwagę na występ SP nr 97. Co prawda zawodnicy tej drużyny zajęli ostatnie miejsce, ale na wszystkich szachownicach wystąpili pierwszoklasiści (w kolejności szachownic): Mikołaj Felsztyński, Popel Bartosz, Piotr Osada (zawodnik Polonii Wrocław), Mateusz Sochacki, Oliwier Smułka, Kassandra Kulczyńska, Agnieszka Wiśniewska, Joanna Skałka. Szkołę Podstawową nr 97 poprowadził prof. Robert Chmielowski.

Pełne wyniki TUTAJ

Galeria zdjęć TUTAJ