Podczas przedłużonego majowego weekendu poloniści nie odpoczywali i licznie startowali w turniejach w różnych rejonach kraju.

Jako pierwsi i to już środę swój turniej zaczęli najmłodsi zawodnicy naszego klubu. W dniach 29.04-3.05 w Poroninie rozgrywano Puchar Polski Młodzików do lat 8, które są nieoficjalnymi Mistrzostwami kraju w tej kategorii. W turnieju startowało 98 chłopców, w tym dwóch zawodników Polonii Wrocław – Filip Nowak i Błażej Grot. Wyżej z polonistów był Filip Nowak, który uzyskał 6,5 pkt z 9 partii i zajął 9 miejsce. Natomiast Błażej z 5 pkt uplasował się na 36 miejscu. Niewątpliwie miejsce jest ważne, ale ważniejsze dla naszych młodych zawodników było nabranie doświadczenia w walce z rówieśnikami i pokazanie swoich umiejętności na tle innych zawodników.

Pełne wyniki TUTAJ

Galeria zdjęć TUTAJ

Turniej o Złotą Iglicę 2015 – 1-3.05.2015

Turniej tradycyjnie organizowany podczas majówki przez MDK Śródmieście Wrocław przyciągnął wielu młodych zawodników z Wrocławia i nie tylko. W Grupie A (zawodniczki i zawodnicy posiadający ranking FIDE maksymalnie 2199 elo lub co najmniej II kategorię) startował Paweł Korolewicz i na dystansie 5 rund zdobył 2 pkt, które starczyło do zajęcia 9 miejsca na 12 uczestników. Pełne wyniki TUTAJ

Grupa B (zawodniczki i zawodnicy posiadający ranking PZSzach 1600) to popis Konrada Sierpowicza, który był rozstawiony z ostatnim 15 numerem startowym, a mimo to zawody ukończył na 4 pozycji z 4,5 pkt z 7 rund na koncie. Pełne wyniki TUTAJ

Grupa C (zawodniczki i zawodnicy posiadający ranking PZSzach 1250-1400) – W tej grupie mieliśmy trzech przedstawicieli naszego klubu. Najwyżej była Maja Rawska, która zajęła 4 miejsce z 4 pkt z 7 gier, na 12 miejscu uplasował się Grzegorz Latacz uzyskując 3 pkt, a na 16 miejscu zawody ukończył Jakub Dula, który zdobył 2 pkt. Pełne wyniki TUTAJ

Grupa D (zawodniczki i zawodnicy posiadający ranking PZSzach 1000-1250) – W grupie początkujących startował Janfranco Varriale plasując się na 19 miejscu z 3 pkt na koncie. Trochę lepiej niż Janfranco zagrała jego mama. Pani Agnieszka zdobyła komplet punktów wygrywając grupę D, dodatkowo zdobywając III kategorię szachową! Pełne wyniki TUTAJ

Mistrzostwa Katowic w szachach błyskawicznych o Puchar Prezydenta Katowic – 3.05.2015

W silnym turnieju szachów błyskawicznych (3 minuty + 2 pos/na posunięcie) rozegranym w niedzielę na starcie mieliśmy aktualnego Mistrza Europy w szachach błyskawicznych z Wrocławia – Davida Navara oraz brązowy medalista z turnieju organizowanego przez nasz klub – Jan Krzysztof Duda. W stawce 98 zawodników nie mogło zabraknąć naszych zawodników. Z polonistów zagrał nasz czołowy junior Szymon Gumularz (rozstawiony z 30 numerem startowym). Na dystansie 13 rund Szymon zdobył 8,5 pkt, co pozwoliło mu zająć wysokie 12 miejsce i zdobyć nagrodę dla najlepszego juniora do lat 16.

Pełne wyniki TUTAJ

Turniej szachowy z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja – Żarów

W turnieju w Żarowie rozgrywanym tempem po 15 minut na zawodnika na dystansie 9 rund, wśród 60 zawodników stratowało dwóch polonistów. Rozstawiony z numerem 5,  Michał Dzikowski zajął 5 miejsce zdobywając 6,5 pkt. Natomiast na 17 miejscu zawody ukończył Jakub Dołharz (28 numer startowy) mając na swym koncie 5,5 pkt.

Pełne wyniki TUTAJ