W Mediolanie w dniach 20-28 czerwca rozegrano turniej szachowy przy okazji wystawy Expo. W turnieju startowali Aleksandra Dadełło oraz Prezes Polonii Wrocław Andrzej Dadełło.

Turniej podzielono na 3 grupy w których znajdowało się od 14 do 18 zawodników. W najsilniejszej grupie startowała Aleksandra Dadełło, która była rozstawiona z numerem 5 na 14 zawodników. Już w drugiej rundzie Ola odniosła cenne zwycięstwo pokonując rozstawionego z numerem pierwszym arcymistrza Roland Salvador (Filipiny), który legitymuję się rankingiem 2440. Ostatecznie nasza zawodniczka w 9 rund zgromadziła na swym koncie 6 pkt i ukończyła zawody na 4 pozycji. Dodatkowo Ola zarobiła 28 punktów elo. WYNIKI

W drugiej grupie startował Andrzej Dadełło rozstawiony z 13 numerem na 18 graczy. Prezes naszego klubu zdobył 3,5 pkt na 7 możliwych i zajął 7 miejsce, zarabiając około 13 punktów elo. WYNIKI