W miniony weekend zakończył się silny Open rozgrywany w dniach 13-21.06.2015 w Teplicach w którym startowało czworo polonistów. Jak im poszło?

W czeskim kurorcie rozegrano już 10. Teplice Open. Na liście startowej było wielu arcymistrzów oraz mistrzów międzynarodowych. Jak co roku zagrało także wielu Polaków, na 165 zgłoszonych osób zagrało 20 naszych rodaków.

W turnieju z 7,5 pkt na 9 możliwych zwyciężył GM Hannes Stefansson (Islandia), na drugim miejscu turniej ukończył GM Evgeny Postny (Izrael) mając tyle samo punktów, co zwycięzca, na trzecim stopniu podium uplasował się GM Aleksandr Rakhmanov (Rosja) z 7 pkt na koncie. Najlepszym z grona Polaków był GM Bartłomiej Heberla, który z 6,5 pkt zajął 8 miejsce.

openvitez1

od lewej: Stefansson, Postny, Rakhmanov, źródło: www.openteplice.cz/

Z polonistów najwyżej zawody ukończył Kacper Grela (27 miejsce z 6 pkt) przy okazji zarabiając 57 pkt rankingu elo. Na 36 miejscu zakończył turniej Daniel Sadzikowski zdobywając 5,5 pkt, tracąc 21 pkt rankingu elo, równie słabo wypadł Kamil Stachowiak, który zajął 37 miejsce tracąc 20 pkt rankingu elo. Najniżej sklasyfikowanym z zawodników naszego klubu była Mariola Woźniak zajmując 44 miejsce notując 5,5 pkt oraz stratę 72 pkt rankingu elo. Na osłodę Marioli przypadła nagroda za drugą najlepszą kobietę w turnieju.

Pełne wyniki turnieju TUTAJ