Za nami pierwsza runda Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, które odbywają się w Karpaczu. Z trojga Polonistów dwoje wygrało swoje partie.

W turnieju open Polska I, w składzie z Szymonem Gumularzem, pokonała w inauguracyjnym meczu Słowenię 3,5-1,5. Szymon wygrał z Videm Dobrovolijcem, a punkty dla biało-czerwonych zdobyli także: Radosław Gajek i Ryszard Eggink – po 1 oraz Łukasz Jarmuła 0,5. Zespół Polska II, w którego składzie gra kolejny z Polonistów Kacper Grela, gładko uległ Czechom 1-3. Jedyny punkt wywalczył dla Polski Jakub Kosakowski. W tym meczu Kacper, niestety, przegrał z Jirim Rydlem. W drugiej rundzie szansę by pomścić rodaków dostanie Polska I, która zmierzy się właśnie z Czechami. Natomiast rywalami Polski II będą Gruzini. Wyniki 1. rundy – TUTAJ.

W turnieju kobiet Polska I, w składzie z Mariolą Woźniak i Oliwią Kiołbasą, pokonała Czeszki z zespołu Svetla nad Sazavou 2:0, a nasza Mariola pewnie ograła Natalię Kanakovą. Polska II pokonała 1,5-0,5 Wegierki. Wyniki 1. rundy – TUTAJ.