Słynna hala widowiskowo-sportowa „Spodek” w Katowicach, która gościła już największe światowe imprezy sportowe, od czwartku do niedzieli będzie areną zmagań młodych szachistów rywalizujących w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Wśród blisko 900 uczestników nie zabraknie zawodników Polonii, za których trzymamy kciuki!

Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się w czwartek o godz. 15.00. Bezpośrednio po nim zawodnicy przystąpią do rywalizacji w mistrzostwach kraju w szachach szybkich, która zakończy się w piątek. Na sobotę i niedzielę zaplanowano mistrzostwach w szachach błyskawicznych. Pula nagród pieniężnych turnieju wynosi 25 tysięcy złotych, a nagród rzeczowych to kolejne 20 tysięcy złotych. Zawody będą sporym wyzwaniem logistycznym dla organizatorów, bowiem łącznie na starcie stanie ok. 900 zawodników, którzy zostaną podzieleni na 24 grupy turniejowe i rozegrają w sumie około 10 tysięcy partii!

W Katowicach nie zabraknie sporej reprezentacji Polonii Wrocław, która zapowiada walkę o czołowe lokaty – w sumie nasz klub reprezentować będzie aż 23 zawodników i zawodniczek:

dziewczęta do lat 8: Magdalena Pawicka, Aleksandra Pawicka, Laura Najdecka;

dziewczęta do lat 10: Anna Krzyżosiak, Marta Krzyżosiak, Sandra Najdecka;

dziewczęta do lat 12: Barbara Dadełło;

dziewczęta do lat 14: Patrycja Szulc, Agata Dwilewicz;

dziewczęta do lat 16: Katarzyna Dwilewicz, Karolina Kalinowska;

dziewczęta do lat 18: Mariola Woźniak;

chłopcy do lat 8: Błażej Grot, Filip Nowak;

chłopcy do lat 10: Jakub Luberański;

chłopcy do lat 12: Maciej Czopor;

chłopcy do lat 14: Szymon Gumularz;

chłopcy do lat 16: Kacper Grela, Kamil Nowak;

chłopcy do lat 18: Przemysław Piotrowski, Szymon Kulaś, Komil Khamidov.

Fot. spodek.eu