Za nami już 5 rund z 9 zaplanowanych w tegorocznym Arcymistrzowskim Turnieju Szachowym Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej, który odbywa się we Wrocławiu. Za półmetkiem zawodów prowadzi reprezentująca Rosję Alina Kashlinskaya (4 pkt.), a tuż za nią są Lilit Mkrtchian i Jolanta Zawadzka (obie po 3,5 pkt.).

W 5 rundzie reprezentująca Polonię Wrocław Jolanta Zawadzka wygrała z Rumunką Cristiną-Adelą Foisor i zmniejszyła straty do liderki, wykorzystując jej potknięcie – bardzo dobrze grająca we wrocławskim turnieju Rosjanka Alina Kashlinskaya tylko zremisowała z Joanną Majdan-Gajewską. Ważny dla układu czołówki klasyfikacji generalnej po pięciu rundach był też pojedynek Moniki Soćko z będącą w dobrej formie Lilit Mkrtchian, który zakończył się remisem. Ormianka współdzieli drugie miejsce z naszą Jolą Zawadzką, a szóstej rundzie zmierzy się z liderką! Wyniki można śledzić na żywo na stronie http://wgmradzikowska.pl Początek 6 rundy w poniedziałek o godz. 16.00.

Wyniki 5 rundy:
Joanna Majdan-Gajewska – Alina Kashlinskaya 0,5-0,5
Olga Girya – Irina Bulmaga 0,5-0,5
Jolanta Zawadzka – Cristina-Adela Foisor 1:0
Inna Gaponenko – Karina Szczepkowska-Horowska 0,5-0,5
Monika Soćko – Lilit Mkrtchian 0,5-0,5

W 6 rundzie (poniedziałek, godz. 16.00) zagrają: Alina Kashlinskaya – Lilit Mkrtchian, Irina Bulmaga – Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska-Horowska – Monika Soćko, Cristina-Adela Foisor – Inna Gaponenko, Joanna Majdan-Gajewska – Olga Girya.