W najciekawszej partii szóstej rundy Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej dotychczasowa liderka turnieju Alina Kashlinskaya (na zdjęciu) pokonała drugą w klasyfikacji Lilit Mkrtchian i umocniła się na prowadzeniu! Potknięcie Ormianki wykorzystała zawodniczka Polonii Wrocław Jolanta Zawadzka, która po wygranej z Iriną Bulmagą przesunęła się na drugie miejsce.

Po wygranej nad Mkrtchian (3,5 pkt.) Rosjanka Kashlinskaya ma już 5 pkt. na koncie i na trzy rundy przed końcem pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Po piętach depcze jej wrocławianka Jolanta Zawadzka, która po blisko 5-godzinnej partii pokonała w poniedziałek Irinę Bumagę z Rumunii i ma na koncie już 4,5 pkt.

We wtorek Zawadzka zmierzy się z polskim pojedynku z Joanną Majdan-Gajewską. Z koeli prowadząca Kashlinskaya zagra ze swoją rodaczką Olgą Giryą. Do końca zmagań pozostały już tylko trzy rundy. Wyniki można śledzić na żywo na stronie http://wgmradzikowska.pl Początek 7 rundy we wtorek o godz. 16.00.

Wyniki 6 rundy:
Alina Kashlinskaya – Lilit Mkrtchian 1:0
Irina Bulmaga – Jolanta Zawadzka 0-1
Karina Szczepkowska-Horowska – Monika Soćko 1-0
Cristina-Adela Foisor – Inna Gaponenko 0-1
Joanna Majdan-Gajewska – Olga Girya 0,5-0,5

W 7 rundzie (wtorek, godz. 16.00) zagrają: Olga Girya – Alina Kashlinskaya, Jolanta Zawadzka – Joanna Majdan-Gajewska, Inna Gaponenko – Irina Bulmaga, Monika Soćko – Cristina-Adela Foisor, Lilit Mkrtchian – Karina Szczepkowska-Horowska.

Materiał filmowy oochodzi z serwisu www.sportgame.com.pl