W 2 rundzie Arcymistrzowskiego Turnieju Kobiet we Wrocławiu doszło do polskich pojedynków. Cztery reprezentantki Polski solidarnie podzieliły się punktami: Jolanta Zawadzka zremisowała z Moniką Soćko, a Karina Szczepkowska-Horowska z Joanną Majdan-Gajewską.

Najciekawiej zapowiadał się pojedynek mistrzyń Polski z obecnego i poprzedniego roku – reprezentującej Polonię Wrocław Jolanty Zawadzkiej (złoto IMPK 2015) z Moniką Soćko (złoto IMPK 2014). Obie szachistki (na zdjęciu) znają się doskonale i grały ze sobą wielokrotnie – tym razem po 51 ruchach padł remis. W drugim polskim pojedynku pomiędzy Kariną Szczepkowską-Horowską, a Joanną Majdan-Gajewską remis padł nieco szybciej, bo po 37 ruchach. Po dwóch rundach na czele klasyfikacji generalnej jest reprezentująca Rosję Alina Kashlinskaya, która jako jedyna w stawce może pochwalić się kompletem zwycięstw. W czwartek pokonała Ukrainkę Innę Gaponenko.

W kolejnej rundzie bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek Jolanty Zawadzkiej z Lilit Mkrtchian, która w czwartek ograła rozstawioną z numerem 1 w turnieju Rosjankę Olgę Giryę. Ormianka już trzeci raz z rzędu gra we wrocławskim turnieju i niezmiennie zalicza się do jego faworytek. Wyniki można śledzić na żywo na stronie http://wgmradzikowska.pl Początek 3 rundy w piątek o godz. 16.00.

Wyniki 2 rundy:
Alina Kashlinskaya – Inna Gaponenko 1-0
Monika Soćko – Jolanta Zawadzka 0,5-0,5
Lilit Mkrtchian – Olga Girya 1-0
Karina Szczepkowska-Horowska – Joanna Majdan-Gajewska 0,5-0,5
Cristina-Adela Foisor – Irina Bulmaga 0,5-0,5

W 3 rundzie (piątek, godz. 16.00) zagrają: Irina Bulmaga – Alina Kashlinskaya, Joanna Majdan-Gajewska – Cristina-Adela Foisor, Olga Girya – Karina Szczepkowska-Horowska, Jolanta Zawadzka – Lilit Mkrtchian, Inna Gaponenko – Monika Soćko.