Po ośmiu rundach Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej na czele klasyfikacji generalnej wciąż są Jolanta Zawadzka i Alina Kshlinskaya – obie po 6 pkt. To oznacza, że w ostatniej rundzie ich bezpośredni pojedynek wyłoni zwyciężczynię całego turnieju.

W ósmej rundzie prowadzące w turnieju Alina Kashlinskaya i Jolanta Zawadzka solidarnie zremisowały swoje partie. Kashlinskaya podzieliła się punktem z reprezentantką Polski Kariną Szczepkowską-Horowską, a Zawadzka zremisowała z Rosjanką Giryą. Te wyniki oznaczają, że obie szachistki w ostatniej rundzie zagrają ze sobą o zwycięstwo w turnieju. Ciekawie zapowiada się także pojedynek Lilit Mkrtchian (na zdjęciu) z Iriną Bulmagą, które też powalczą o miejsce na podium. W środę Ormianka zremisowała z Cristiną-Adelą Foisor, a reprezentantka Rumunii przegrała z Moniką Soćko.

Wyniki można śledzić na żywo na stronie http://wgmradzikowska.pl Początek ostatniej – 9 rundy w czwartek o godz. 10.00. Oficjalnej zakończenie turnieju i dekoracja medalowa o godz. 15.30.

Wyniki 8 rundy:
Alina Kashlinskaya – Karina Szczepkowska-Horowska 0,5-0,5
Cristina-Adela Foisor – Lilit Mkrtchian 0,5-0,5
Irina Bulmaga – Monika Soćko 0-1
Joanna Majdan-Gajewska – Inna Gaponenko 1-0
Olga Girya – Jolanta Zawadzka 0,5-0,5

W 9 rundzie (czwartek, godz. 10.00) zagrają: Jolanta Zawadzka – Alina Kashlinskaya, Lilit Mkrtchian – Irina Bulmaga, Inna Gaponenko – Olga Girya, Monika Soćko – Joanna Majdan-Gajewska, Karina Szczepkowska-Horowska – Cristina-Adela Foisor.