Za nami 3 runda V Arcymistrzowskiego Turnieju Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Niestety z Polek zwyciężyła tylko Karina Szczepkowska-Horowska, a porażkę zanotowały: Jolanta Zawadzka, Monika Soćko oraz Joanna Majdan-Gajewska.

Prowadząca w tabeli po 2 rundach Alina Kashlinskaya zremisowała czarnym kolorem z Rumunką Iriną Bulmagą. W pojedynku aktualnej Mistrzyni Polski Kobiet Jolanty Zawadzkiej z Lilit Mkrtchian lepsza się okazała Ormianka, która dołączyła do prowadzącej Alina i obie Panie mają na swoim koncie po 3 rundach po 2,5 pkt. Porażkę zanotowały także Joanna Majdan-Gajewska, która musiała uznać wyższość Cristiny-Adela Foisor oraz Monika Soćko, którą pokonała Inna Gaponenko. Z Polek jedyny punkt w 3 rundzie zdobyła Karina Szczepkowska-Horowska, która czarnym kolorem pokonała zawodniczkę z najwyższym rankingiem FIDE w turnieju Olgę Girya.

Wyniki można śledzić na żywo na stronie http://wgmradzikowska.pl Początek 4 rundy w sobotę o godz. 16.00.

Wyniki 3 rundy:

Irina Bulmaga  – Alina Kashlinskaya  1/2
Joanna Majdan-Gajewska  – Cristina-Adela Foisor  0-1
Olga Girya – Karina Szczepkowska-Horowska 0-1
Jolanta Zawadzka – Lilit Mkrtchian 0-1
Gaponenko Inna – Monika Soćko 1-0

W 4 rundzie (sobota, godz. 16) zagrają: Alina Kashlinskaya – Monika Soćko, Lilit Mkrtchian – Gaponenko Inna, Karina Szczepkowska-Horowska – Jolanta Zawadzka,  Cristina-Adela Foisor – Olga Girya, Irina Bulmaga – Joanna Majdan-Gajewska