Zmagania podczas II zjazdu Ekstraligi Szachowej w Katowicach już za nami, to teraz nadeszła pora na podsumowanie występu naszych zawodników. Analizy wybranych partii polonistów z ligi w kolejnej odsłonie “Okiem arcymistrzyni” dokonuje Iweta Rajlich. Zapraszamy do zapoznania się z analizami!

Emocje opadły – drugi zjazd najsilniejszych drużyn w Polsce zakończony. Na czele tabeli WASKO Hetman, a to tylko dlatego, że nie grał jeszcze z Polonią. Oj tak, największe emocje przyniesie mecz Polonia – WASKO, w którym gospodarzami będą Wrocławianie. Na drugim miejscu po 6 rundach i po bardzo bojowym remisie między sobą ex aequo Stilon Gorzów i Polonia VOTUM Szachowym zbiegiem okoliczności w meczu tym wszystkie partie wygrały białe. Wygrane dla Wrocławian partie z meczu Polonia – Stilon poniżej, a ja jeszcze pozwolę sobie napisać, że na najbardziej emocjonujące partie Ekstraligi zapraszają Poloniści do Wrocławia na ostatni zjazd – 2-4 Października 2015

W szóstej rundzie Ekstraligi rywalami Polonii byli zawodnicy z Chrobrego. Tylko Dariusz Świercz na pierwszej szachownicy zdawał się mieć kłopoty. Poniżej jak ładnie uciekł na remis arcymistrzowi czeskiemu Zbynkowi Hraczkowi. Mateusz Bartel na drugiej szachownicy łatwo wykazał przewagę dwóch wież nad damą w końcówce. Na trzeciej i czwartej szachownicy padł wynik pokojowy, za to na piątej i szóstej dominowali Poloniści. Wynik 4,5 do 1,5 dla Polonii. Kolejny wygrany mecz pozwolił naszym kibicom zachować apetyty na złoto. Końcowy fragment partii Hracek- Świercz poniżej.

Iweta Rajlich