W Chorwackiej miejscowości Porec rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów, w których startuje sześcioro zawodników Polonii Wrocław. Jak nasi szachiści spisali się w 1 rundzie?

Zazwyczaj podczas takich imprez zawodnicy trafiają na różne – nie zawsze odpowiadające przyjętym standardom – warunki kwaterunkowe i żywieniowe. Tym razem trzeba jednak przyznać, że organizatorzy MEJ stanęli na wysokości zadania. – Zarówno warunki pobytowe, jak i wyżywienie są bardzo dobre, więc można się skupić się na jak najlepszym przygotowaniu do partii i grze o zwycięstwo – donoszą z Poreca przedstawiciele naszej ekipy. W pierwszej rundzie dorobek punktowy zawodników Polonii Wrocław jest naprawdę okazały. Oto jak spisali się nasi reprezentanci

Magdalena Pawicka – grupa dziewcząt do lat 8 – 11 numer startowy
Magda grając białymi bardzo pewnie wygrała z Nikoliną Micic (nr 35) ze Słowenii. W tym pojedynku nasza młoda zawodniczka od samego początku była dużo lepsza od swojej rywali i szybko dążyła do realizacji tej przewagi, by zamienić ją w meczowe zwycięstwo. Magda świetnie poradziła sobie także z debiutancką tremą, która często towarzyszy młodym zawodnikom na tak dużych imprezach. Brawo!
WSZYSTKIE WYNIKI

Anna Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 35 numer startowy
Ania bardzo szybko i pewnie uporała się z Laurą Tiittą (nr 71) z Finlandii. Tym większe brawa dla naszej zawodniczki, że w tym pojedynku grała kolorem czarnym.
WSZYSTKIE WYNIKI

Marta Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 55 numer startowy
Marta mierzyła się w pierwszej rundzie ze znacznie silniejsza rankingowo rywalką Daną Alimovą (nr 19) z Rosji, a mimo to cały czas przeważała i w końcu powtórzeniami pozycji wymusiła cenny remis, choć przy odrobinie szczęścia mogła pokusić się nawet o wygraną!
WSZYSTKIE WYNIKI

Szymon Gumularz – grupa chłopców do lat 14 – 18 numer startowy
Szymon na rozgrzewkę zmierzył się ze słabszym rywalem i grając białym kolorem szybko wygrał z Niko Khvadagianim (nr 62) z Gruzji.
WSZYSTKIE WYNIKI

Kacper Grela – grupa chłopców do lat 16 – 15 numer startowy
Kacper zmierzył się z Luką Skuhalą (48) ze Słowenii. Ten pojedynek przechodził różne fazy, pozycja długo była niejasna, ale w końcówce nasz zawodnik przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.
WSZYSTKIE WYNIKI

Aleksandra Dadełło – grupa dziewcząt do lat 18 – 26 numer startowy
Ze wszystkich naszych reprezentantów Ola w pierwszej rundzie trafiła na najtrudniejsza rywalkę – rozstawioną z nr 3 Tijanę Blagojevic z Czarnogóry. Nasza zawodniczka w tym pojedynku została strategicznie ograna i pierwszych punktów w turnieju musi szukać w kolejnych rundach.
WSZYSTKIE WYNIKI