Za nami druga runda Mistrzostw Europy Juniorów w chorwackiej miejscowości Porec. Nie była ona zbyt udana dla reprezentantów Polonii Wrocław. Z sześciorga naszych zawodników tym razem swoją partię wygrała tylko Aleksandra Dadełło.

Magdalena Pawicka – grupa dziewcząt do lat 8 – 11 numer startowy – bilans: 1 pkt.
W 2 rundzie Magda czarnymi przegrała z Veroniką Veremyuk (nr 47) z Ukrainy. Nasza zawodniczka pogubiła się w debiucie, co przy obronie dwóch skoczków oznacza konieczność grania z pionem mniej bez właściwej rekompensaty. Mimo to nasza zawodniczka walczyła bardzo ambitnie, odbiła nawet jakość, ale w końcówce to rywalka zagrała dokładniej.
WSZYSTKIE WYNIKI

Anna Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 35 numer startowy – bilans: 1 pkt.
Ania w 2 rundzie przegrała z Martiną Stastną (14) z Czech. Ania przegrała partię po tym, jak rywalka stworzyła groźbę mata, na którą nasza zawodniczka, niestety, nie zareagowała właściwie. Szkoda, gdyż pozycja bardzo ostra, niemniej z dużymi szansami na wygraną Ani. Cała partia miał dynamiczny przebieg, a w jej początkowej fazie Ania zdobyła ważnego pionka.
WSZYSTKIE WYNIKI

Marta Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 55 numer startowy – bilans: 0,5 pkt.
Marta przegrała z Raisą-Georgianą Vulpe (29) z Rumunii. Nie poradziła sobie odpierając atak białych w wariancie drakona obrony sycylijskiej.
WSZYSTKIE WYNIKI

Szymon Gumularz – grupa chłopców do lat 14 – 18 numer startowy – bilans: 1 pkt.
Szymon przegrał z Tagirem Salemgareevem (37) z Rosji. Już po debiucie został zepchnięty do defensywy i, niestety, nie udało mu się odeprzeć ataków przeciwnika.
WSZYSTKIE WYNIKI

Kacper Grela – grupa chłopców do lat 16 – 15 numer startowy – bilans: 1 pkt.
Kacper przegrał z Peterem Ugroczkym (34) z Węgier. Nasz zawodnik uzyskał równą pozycję po debiucie, wybrał jednak gorszy od przeciwnika plan dalszej gry i to rywal powoli wzmacniał swoją pozycję, lepiej rozstawiając figury.
WSZYSTKIE WYNIKI

Aleksandra Dadełło – grupa dziewcząt do lat 18 – 26 numer startowy – bilans: 1 pkt.
Ola wygrała z Emmą Poliakovą (42) ze Słowacji. Na szachownicy ponownie partia miała spokojny przebieg i obie rywalki usiłowały wypracować sobie przewagę pozycyjną, wykazując się umiejętnościami strategicznymi. Lepiej swoje figury ustawiła Ola i po uderzeniu taktycznym zdobyła piona, uproszczając jednocześnie pozycję. Realizacja przewagi w końcówce nie stanowiła już problemu.
WSZYSTKIE WYNIKI