Za nami piąta runda Mistrzostw Europy Juniorów w chorwackiej miejscowości Porec. Tym razem bilnas zawodników Polonii Wrocław to dwa zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki.

Magdalena Pawicka – grupa dziewcząt do lat 8 – 11 numer startowy – bilans: 2,5 pkt.
W 5 rundzie Magda zremisowała z inną Polką Barbarą Kowalczyk (nr 29). Magda miała kompletnie wygraną pozycję, niestety, w końcowej fazie partii podstawiała figurę w jednym ruchu, a następnie nie znalazła wariantu przejścia do wygranej pionkówki. Szkoda, bo to była dobra partia w wykonaniu naszej zawodniczki.
WSZYSTKIE WYNIKI

Anna Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 35 numer startowy – bilans: 2 pkt.
Ania przegrała z Olgą Belozerovą (57) z Rosji. Polonistka grała aktywnie i przeważała przez większą część partii, wykonała wiele ciekawych posunięć, miała duże szanse na wygraną w końcówce, ale zemściło się granie na pułapki i szukanie błędów rywalki kosztem aktywności. Nie wykorzystała w końcówce aktywniejszego położenia swojego króla oraz figur, które z dużą nawiązką rekompensowały stratę jednego piona.
WSZYSTKIE WYNIKI

Marta Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 55 numer startowy – bilans: 1,5 pkt.
Marta przegrała z Olgą Melenchuk (22) z Rosji. Nasza zawodniczka przegrała na czas mając przez większą cześć partii spore problemy.
WSZYSTKIE WYNIKI

Szymon Gumularz – grupa chłopców do lat 14 – 18 numer startowy – bilans: 3 pkt.
Szymon przegrał z Labrosem Giannoulakisem (27) z Grecji. Wykonał kilka niedokładnych ruchów, pozwalając rywalowi wyłączyć z gry swojego hetmana, podczas gdy wszystkie figury przeciwnika – w tym te ciężkie – hulały bez większych problemów na całej szachownicy.
WSZYSTKIE WYNIKI

Kacper Grela – grupa chłopców do lat 16 – 15 numer startowy – bilans: 2,5 pkt.
Kacper wygrał z Anze Znidaricem (54) ze Słowaenii. To była druga z rzędu dobra partia Kacpra, który tym razem od początku do końca dominował na szachownicy, nie dając rywalowi najmniejszych szans. Widać, że forma naszego zawodnika rośnie i czekamy na jego kolejne dobre partie w turnieju.
WSZYSTKIE WYNIKI

Aleksandra Dadełło – grupa dziewcząt do lat 18 – 26 numer startowy – bilans: 2,5 pkt.
Ola wygrała z Marią Drogovoz (35) z Rosji. Poświęciła w debiucie pionka uzyskując w zamian za to dużą aktywność. W partii był szereg ciekawych możliwości taktycznych. Na jeden z nich zdecydowała się Rosjanka, ale to Ola lepiej policzyła warianty i wygrała bez większych problemów.
WSZYSTKIE WYNIKI