Za nami szósta runda Mistrzostw Europy Juniorów w chorwackiej miejscowości Porec. Jak spisali się zawodnicy Polonii Wrocław?

Magdalena Pawicka – grupa dziewcząt do lat 8 – 11 numer startowy – bilans: 3,5 pkt.
W 6 rundzie Magda wygrała z Olgą Kuznetsovą (30) z Rosji. Kolejna dobra partia naszej najmłodszej zawodniczki. Magda otworzyła centrum przy pozostawionym bez roszady królu, dobrze zaktywizowała swoje figury i bez problemów ograła przeciwniczkę.
WSZYSTKIE WYNIKI

Anna Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 35 numer startowy – bilans: 2 pkt.
Ania przegrała z Hudą Qasem (51) z Izraela. Ania nie pamiętała głównego wariantu i w ostrej pozycji w debiucie straciła figurę, a jej rywalka nie miała już problemów z realizacją przewagi.
WSZYSTKIE WYNIKI

Marta Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 55 numer startowy – bilans: 2 pkt.
Marta zremisowała z Anją Jovanovic (24) z Serbii. Marta od początku partii – która miała wyjątkowo spokojny i pokojowy przebieg – miała cały czas niewielką inicjatywę, zgodziła się na remis w pozycji już jednak lepszej dla rywalki.
WSZYSTKIE WYNIKI

Szymon Gumularz – grupa chłopców do lat 14 – 18 numer startowy – bilans: 4 pkt.
Szymon wygrał z Nicolaiem Kistrupem (41) z Danii. To była dobra partia naszego zawodnika i pewne zwycięstwo.
WSZYSTKIE WYNIKI

Kacper Grela – grupa chłopców do lat 16 – 15 numer startowy – bilans: 3,5 pkt.
Kacper wygrał Vladislavem Lukiyanchukiem (40) z Ukrainy. Rywal Kacpra wpadł w przygotowania, co ciekawe, w wariancie, który grał od lat… Wystarczy powiedzieć, że rywal Kacpra poddał się po 15 posunięciu na jeden ruch przed dostaniem nieuchronnego mata. Drugie z rzędu zwycięstwo Kacpra.
WSZYSTKIE WYNIKI

Aleksandra Dadełło – grupa dziewcząt do lat 18 – 26 numer startowy – bilans: 3,5 pkt.
Ola wygrała z Janą Boehm (33) z Niemiec. Ola zagrała bardzo agresywnie, od początku atakując rywalkę, stwarzając również swoje własne słabości. Zaproponowała nawet niejasne oddanie figury w zamian za aktywność, ale przeciwniczka nie zdecydowała się na przyjęcie ofiary. W końcu Niemka zmęczona ciągłą obroną przeoczyła prosty wariant i dostała mata.
WSZYSTKIE WYNIKI